Reklama

Jednoruční meč Gotika s železnou hlavicí, měkčený

Měkčená verze klasického gotického meče, se silným jádrem, příjemně dovážená díky železné hlavici.

Detaily


1 250,00Kč


Meč má laminátové jádro, které se jen tak nezlomí, měkčení 2cm a vše je kryto textilním pláštěm. Meč je měkčený vysoce odolnou pěnovou hmotou a lze ho díky tomu použít i při šermu s dřevěnými zbraněmi. Dřevěný jílec je omotaný kůží a zakončený železnou hlavicí ve tvaru mince, kuželu nebo hrušky, která zlepšuje vyvážení meče.

Meč je vyvinut speciálně pro prostředí českých dřeváren a LARPů, kde jsou běžným jevem dřevěné zbraně a kovové části zbrojí. Vyhovuje také pravidlům DAK, ASF, Fas.

Dvouletá záruka se vztahuje na vše kromě měkčení, měkčení je potřeba po zhruba 15ti akcích (dle zuřivosti šermu:) opravit. Po boji se mohou objevit drobné trhliny v textilním plášti kryjícím pěnovou hmotu, které nijak nesnižují funkčnost zbraně a dají se v případě potřeby snadno opravit. Cena opravy měkčení je cca 1/3 ceny zbraně.

 

Meč může mít šest různých hlavic - nejlehčí je menší mince, zhruba stejně těžké jsou větší mince, menší hruška a menší kužel a nejtěžší je větší hruška a větší kužel. S malou mincí má meč těžiště zhruba 15cm před záštitou, s těžší hlavicí jde váha meče více do ruky.

Meč vyrábíme ve dvou délkových verzích 90cm / 100cm

Od Komentář
2020-06-27 Lukáš H... Ahoj,

bylo by možné udělat záštitu delší o 3 cm na každou stranu?
Dík za odpověď.
Hobiti: určitě. napište nám to mailem nebo jako poznámku k objednávce.
2020-05-06 Denis V... Hezký den,
na fotce jsou dvě varianty meče, se základní a vícevrstvou barvou, které mají obě také rozdílné jílce. Zajímalo by mě, zdali je možné objednat si meč s červeným jílcem a vícevrstvým zbarvením. Děkuji za odpověď
Hobiti: poslední fotka je starší verze s dřevenou záštitou, kterou lze po domluvě objednat. taky tam vidíte rozdíl mezi základní a vícevrstvou barvou. Červená kožená omotávka jílce není problém :-)

2013-02-06 Tomáš M... Meč s větší hruškou má těžíšte 7-8 cm od záštity.
2012-10-18 Jitka B... Meč mohu jedině doporučit. Skvělé provedení, já osobně mám menší hrušku, 90 cm a základní barvu, a jsem nadmíru spokojena, meč je i tak dost težký, ale to neberu jako mínus, ale plus. A cena je také přijatelná.
2011-03-05 Vojtěch K... Kde má meč těžiště s větší hruškou? Je možnost přidat k této variantě nějakou fotku? Díky

Hobiti: Jednoruční meč s velkou hruškou je vyvážený poměrně hodně do ruky, na jednoruční meč skoro moc, ale záleží na osobních preferencích. Ideální je v obchodě nebo na akci pár různě vyvážených mečů vyzkoušet osobně.

Pouze registrovaní zákazníci mohou komentovat zboží.

Košík  

(prázdný)