Reklama

Jedenapůlruční meč Rytíř s železnou hlavicí, měkčený

Měkčená verze klasického jedenpůl-ručního meče, dovážená železnou hlavicí v délkách 110 cm nebo 120 cm.

Detaily


1 600,00Kč


Meč má laminátové jádro, které se jen tak nezlomí, měkčení 2cm a vše je kryto textilním pláštěm. Meč je měkčený vysoce odolnou pěnovou hmotou a lze ho díky tomu použít i při šermu s dřevěnými zbraněmi. Dřevěný jílec je omotaný kůží a zakončený železnou hlavicí ve tvaru mince nebo hrušky, která zlepšuje vyvážení meče.

Meč je vyvinut speciálně pro prostředí českých dřeváren a LARPů, kde jsou běžným jevem dřevěné zbraně a kovové části zbrojí. Vyhovuje také pravidlům DAK, ASF, Fas.

Dvouletá záruka se vztahuje na vše kromě měkčení, měkčení je potřeba po zhruba 15ti akcích, dle zuřivosti šermu :), opravit. Po boji se mohou objevit drobné trhliny v textilním plášti kryjícím pěnovou hmotu, které nijak nesnižují funkčnost zbraně a dají se v případě potřeby snadno opravit. Cena opravy měkčení je cca 1/3 ceny zbraně.

 

Meč vyrábíme ve dvou délkových verzích 110 cm a 120 cm, kratší meče jsou lépe dovážené menší hlavicí a delší meče tou větší. Šířka záštity je 20 cm a délka jílce 20 cm.

Od Komentář
2019-11-18 Radka F... Dobrý den, můžete mi sdělit jaký je obvod tohoto meče? Rád bych si k němu dokoupil v příslušenství závěs gotika s nákončím a zajímá mě jestli se tam tento meč vejde. Děkuji
Hobiti: Dobrý den, všechny naše meče jsou koncipovány tak aby se vešly do našich závěsů a tak i většina jinde vyráběných zbraní.
2019-09-21 Martin L... Naprosto perfektní meč pro obě ruce má dost dobrý dosah ale tak že se neplete a při tom je neuvěřitelně mrštný rychlí a obratný. Dobrý šermíř by podle mě s ním mohl vyhrávat i souboj proti přesile 2 až 3 na jednoho. Můžu vřele doporučit ;-)

Pouze registrovaní zákazníci mohou komentovat zboží.

Košík  

(prázdný)