Reklama

Jednoruční meč Rytíř s železnou hlavicí, měkčený

Měkčená verze klasického gotického meče, příjemně dovážená díky železné hlavici.

Detaily


1 250,00Kč


Meč má laminátové jádro, které se jen tak nezlomí, měkčení 2cm a vše je kryto textilním pláštěm. Meč je měkčený vysoce odolnou pěnovou hmotou a lze ho díky tomu použít i při šermu s dřevěnými zbraněmi. Dřevěný jílec je omotaný kůží a zakončený železnou hlavicí ve tvaru mince, kužele nebo hrušky, která zlepšuje vyvážení meče.

Meč je vyvinut speciálně pro prostředí českých dřeváren a LARPů, kde jsou běžným jevem dřevěné zbraně a kovové části zbrojí. Vyhovuje také pravidlům DAK, ASF, Fas.

Dvouletá záruka se vztahuje na vše kromě měkčení, měkčení je potřeba po zhruba 15ti akcích, dle zuřivosti šermu :), opravit. Po boji se mohou objevit drobné trhliny v textilním plášti kryjícím pěnovou hmotu, které nijak nesnižují funkčnost zbraně a dají se v případě potřeby snadno opravit. Cena opravy měkčení je cca 1/3 ceny zbraně.

 

Meč může mít šest různých hlavic - nejlehčí je menší mince, zhruba stejně těžké jsou větší mince, menší hruška a menší kužel a nejtěžší je větší hruška a větší kužel. S malou mincí má meč těžiště zhruba 15cm před záštitou, s těžší hlavicí jde váha meče více do ruky.

Meč vyrábíme ve dvou délkových verzích 90 cm / 100 cm

Od Komentář
2014-09-02 Johana R... Dobrý den, včera jsem byla u vás v obchodě a byly tam dva meče, jeden lehčí s tenčím jádrem a záštitou jako u meče rytíř a bez vyvážení a druhý těžší se silnějším a méně ohebným jádrem, klasickou záštitou a s menší mincí jako vyvážení (mám dojem že 150 g). A tak bych se ráda zeptala z jakého jádra je tenhle meč a pokud na něj dám menší minci jestli bude stejně vyvážený jako ten těžší v obchodě a jestli se tedy od něj liší jenom tvarem záštity. Děkuju moc za odpověď
2013-06-11 KAREL V... PROSÍM,moc se nevyznám.Měkčení znamená přesně co?Mám zájem hlavně o to,aby tyto zkřížené meče na zdi pod erbem byly "věrnou dokonalou kopii",nechci kupovat drahé.Děkuji.Dále pak bych uvítal do do "hlavice" za rukojetí nějaký znak,dííky moc.

Hobiti: V takovém případě je pro Vás ideální dřevěný meč barvený nejlépe vícevrstvou barvou - čepel je možné udělat tenkou a s barvením je na první pohled nerozeznatelná ok kovového meče.
2012-10-07 Radko Z... Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi jílcem klasickým a rozebíratelným. To má odendávací hlavici, nebo tak nějak? Děkuji

Hobiti: Ahoj, rozebíratelný jílec lze kompletně rozebrat na kusy záštita - jílec - hlavice. Jednotlivé kusy lze pak libovolně nahrazovat a vyměňovat, např. tak můžeš míž z jednoho meče jak klasický gotický meč, tak třeba shiavonnu, o možnosti měnit tvary a velikosti záštity a hlavice nemluvě.
2012-07-02 Jan M... chtěl bych se zeptat jaky je rozdil mezi timhle mečem a mečem za 850 kč v základu

Hobiti: Obecně máme základní měkčené meče gotické a Rytíř - Rytíř má tvarovanou a o trošku dražší záštitu, jinak jsou stejné.
Oba typy je možné objednat s dřevěnou hlavicí, s dřevěnou hlavicí s dovážením, s železnou hlavicí nebo s železnou hlavicí a kompletně rozebíratelným jílcem (srovnáno dle stoupající ceny). Dále pak cenu samozřejmě ovlivňuje délka a typ barvení zbraně.
2012-06-13 Dominik C... Dobrý den, jádro je z laminátu 6x20 mm a čepel z EVY ?

Hobiti: Dobrý den, jádro odpovídá, ale jako měkčení používáme samolepící měkčení ostří z naší nabídky, EVA je pro domácí výrobu zbraní dobrá, ale příliš málo odolná, nemohli bychom na zbraně poskytovat odpovídající záruku.

Pouze registrovaní zákazníci mohou komentovat zboží.

Košík  

(prázdný)

Novinky

Momentálně žádné nové zboží