Reklama

Jednoruční meč Rytíř s železnou hlavicí, měkčený

Měkčená verze klasického gotického meče, příjemně dovážená díky železné hlavici.

Detaily


1 350,00Kč


Meč má laminátové jádro, které se jen tak nezlomí, měkčení 2cm a vše je kryto textilním pláštěm. Meč je měkčený vysoce odolnou pěnovou hmotou a lze ho díky tomu použít i při šermu s dřevěnými zbraněmi. Dřevěný jílec je omotaný kůží a zakončený železnou hlavicí ve tvaru mince, kužele nebo hrušky, která zlepšuje vyvážení meče.

Meč je vyvinut speciálně pro prostředí českých dřeváren a LARPů, kde jsou běžným jevem dřevěné zbraně a kovové části zbrojí. Vyhovuje také pravidlům DAK, ASF, Fas.

Dvouletá záruka se vztahuje na vše kromě měkčení, měkčení je potřeba po zhruba 15ti akcích, dle zuřivosti šermu :), opravit. Po boji se mohou objevit drobné trhliny v textilním plášti kryjícím pěnovou hmotu, které nijak nesnižují funkčnost zbraně a dají se v případě potřeby snadno opravit. Cena opravy měkčení je cca 1/3 ceny zbraně.

 

Meč může mít šest různých hlavic - nejlehčí je menší mince, zhruba stejně těžké jsou větší mince, menší hruška a menší kužel a nejtěžší je větší hruška a větší kužel. S malou mincí má meč těžiště zhruba 15cm před záštitou, s těžší hlavicí jde váha meče více do ruky.

Meč vyrábíme ve dvou délkových verzích 90 cm / 100 cm

Od Komentář
2013-06-11 KAREL V... PROSÍM,moc se nevyznám.Měkčení znamená přesně co?Mám zájem hlavně o to,aby tyto zkřížené meče na zdi pod erbem byly "věrnou dokonalou kopii",nechci kupovat drahé.Děkuji.Dále pak bych uvítal do do "hlavice" za rukojetí nějaký znak,dííky moc.

Hobiti: V takovém případě je pro Vás ideální dřevěný meč barvený nejlépe vícevrstvou barvou - čepel je možné udělat tenkou a s barvením je na první pohled nerozeznatelná ok kovového meče.
2012-10-07 Radko Z... Ahoj, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi jílcem klasickým a rozebíratelným. To má odendávací hlavici, nebo tak nějak? Děkuji

Hobiti: Ahoj, rozebíratelný jílec lze kompletně rozebrat na kusy záštita - jílec - hlavice. Jednotlivé kusy lze pak libovolně nahrazovat a vyměňovat, např. tak můžeš míž z jednoho meče jak klasický gotický meč, tak třeba shiavonnu, o možnosti měnit tvary a velikosti záštity a hlavice nemluvě.
2012-07-02 Jan M... chtěl bych se zeptat jaky je rozdil mezi timhle mečem a mečem za 850 kč v základu

Hobiti: Obecně máme základní měkčené meče gotické a Rytíř - Rytíř má tvarovanou a o trošku dražší záštitu, jinak jsou stejné.
Oba typy je možné objednat s dřevěnou hlavicí, s dřevěnou hlavicí s dovážením, s železnou hlavicí nebo s železnou hlavicí a kompletně rozebíratelným jílcem (srovnáno dle stoupající ceny). Dále pak cenu samozřejmě ovlivňuje délka a typ barvení zbraně.
2012-06-13 Dominik C... Dobrý den, jádro je z laminátu 6x20 mm a čepel z EVY ?

Hobiti: Dobrý den, jádro odpovídá, ale jako měkčení používáme samolepící měkčení ostří z naší nabídky, EVA je pro domácí výrobu zbraní dobrá, ale příliš málo odolná, nemohli bychom na zbraně poskytovat odpovídající záruku.

Pouze registrovaní zákazníci mohou komentovat zboží.

Košík  

(prázdný)